Urząd Gminy Koszęcin
A- A A+ kontrast normalny kontrast wysoki kontrast kontrast

VII Koszęciński Festiwal Modelarski

W weekend 17-18 marca na trenie Zespołu Szkół w Koszęcinie odbył się VII Koszęciński Festiwal Modelarski pod honorowym patronatem Wójta Gminy Koszęcin w trakcie którego rozegrany został III Konkurs Modeli Redukcyjnych "Koszęciński Rak" oraz Międzynarodowe Zawody o Puchar UE „EURO PUCHARY”. W tegorocznej edycji festiwalu wzięło udział ponad 600 prac.

Głównym organizatorem wydarzenia było kółko modelarskie "Broń i Barwa", działające przy koszęcińskim Domu Kultury, na czele z Krzysztofem Kozą i jego rodziną oraz Urząd Gminy Koszęcin. 
Podczas niedzielnej części wydarzenia najwyżej oceniane modele otrzymały nagrody. Wśród nagród specjalnych znalazły się:
Puchar Wójta – Grand Prix Festiwalu za najciekawszy model zawodów zdobył model "Kombajn" autorstwa Grzegorza Stacherczaka.
Puchar Dyrektora Domu Kultury - za najciekawszy model plastikowy otrzymała
Joanna Wantowska za model P-61 Black Widow. 
Puchar Dyrektor Domu Kultury - za najciekawszy model kartonowy trafił do Leszka Kurpiela 
za model Bell UH-1 "IROQUIS" 
Puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Koszęcinie - za najciekawszy model wykonany przez juniora trafił do Dominika Styczyrz za model Volkswagen Golf II.
To tylko część z przyznanych nagród. Pełna listę zwycięzców w załącznikach na dole strony.
Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji Festiwalu, w tym przede wszystkim głównym sponsorom: Urzędowi Gminy Koszęcin, firmom Hobby 2000, IBG Models i KS Modele, pozostałym sponsorom oraz strażakom z OSP Koszęcin i harcerzom.

Załączniki

Galeria

Losowa galeria zdjęciowa

Mapa strony